باسکول جرثقیل ریخته گری و کارخانجات ذوب فلزات

folder_open{[1]}
commentبدون دیدگاه

باسکول جرثقیل سقفی مخصوص ریخته گری ها و کارخانجات ذوب فلزات

در کارخانجات ذوب فلزات و ریخته گری ها، پاتیل های ذوب توسط جرثقیل سقفی جابجا می شود.

وزن بار مذاب داخل پاتیل برای مهندسان کارخانجات ریخته گری بسیار مهم است لذا می بایست هنگام بلند کردن پاتیل ذوب، وزن مذاب داخل آن با دقت بالایی اندازه گیری می شود.

در حال حاضر کارخانجات ریخته گری و ذوب فلزات برای باسکول کردن پاتیل ذوب از باسکول های آویز همراه با سپر حرارتی استفاده میکنند.

ولی این کار چندین عیب وجود دارد، اول اینکه باسکول آویز حتی با وجود سپر حرارتی، به مرور زمان بدلیل فاصله کمی که با مذاب داخل پالت ذوب دارد، از حرارت بسیار بالای مذاب کوره ذوب فلزات آسیب دیده و خراب می شوند و نیاز به سرویس پیدا میکنند.

دوم اینکه این باسکول آویز بصورت موقت روی قلاب جرثقیل قرار می گرند و درواقع بصورت مداوم توسط کارگران از روی قلاب جرثقیل گذاشته و برداشته می شوند که همین کار موجب مستهلک شدن باسکول و از بین رفتن آن به مرور زمان می گردد.

سومم اینکه باسکول های آویز از طریق باطری کار میکنند و باید بصورت دائم این باطری ها را شارژ نمود و به تجربه مشاهده شده است که معمولا همان لحظه که نیاز به استفاده از باسکول آویز می باشد، همان لحظه باتری شارژ ندارد و موجب تاخیر در امور کارخانه می شود.

ما برای حل این مشکل باسکول جرثقیل سقفی را زیر وینچ، در بالای جرثقیل نصب می کنیم.

باسکول ریخته گری

روش نصب باسکول جرثقیل سقفی

روش نصب باسکول جرثقیل سقفی برای کارخانجات ریخته گری و ذوب فلزات بدین صورت است که همانطور که می دانید قلاب جرثقیل از طریق سیم بکسل بالا و پایین می شود.

این سیم بکسل از یک طرف داخل درام قرار دارد و از طرف دیگر بر روی وینچ جرثقیل گره زده شده است.

هنگام نصب باسکول، سیم بسکل از جایی که به وینچ گره زده شده است باز می شود و در واقع یک لودسل کششی بین سیم قرار بسکل قرار می گیرد.

کابل لودسل هم به پردازشگر باسکول که در تابلو برق وینج جرثقیل قرار گرفته است وصل می شود و پردازشگر باسکول هم وزن بار را از لودسل قرائت کرده و بصورت بیسیم از طریق امواج الکترومغناطیس برای نمایشگر باسکول که می تواند در هر مکانی تا شعاع 100 متری جرثقیل قرار دارد ارسال کند و نمایشگر باسکول هم وزن بار را با دقت بسیار بالا به اپراتور نشان می دهد.

قابلیت های نمایشگر باسکول جرثقیل

از قابلیتهای منحصر بفرد نمایشگر های باسکول جرثقیل سقفی ساخت گروه صنعتی ماشین توزین این است که دارای  8GB حافظه داخلی است و تمام جزئیات بارگیری را می تواند در خود ذخیره کرد و از طریق فلش مموری این اطلاعات را استخراج نمود.

همچنین این نمایشگر می تواند به پرینتر جهت چاپ قبض باسکول متصل گردد و همچنین می تواند این نمایشگر به سیستم ارسال پیامک متصل شده و تناژ بارگیری شده را پیامک نماید.

همچنین این نمایشگر می تواند این نمایشگر به نمایشگر جانبی بزرگ متصل گردد که به دیواره سوله کارخانه نصب می گردد و تناژ مذاب داخل پاتیل از فاصله زیاد هم قابل مشاهده است.

مزایای کلی این روش نصب باسکول بر روی جرثقیل های سقفی این است که اولا کل سیستم باسکول از پاتیل ذوب فاصله زیادی دارد و به هیچ وجه حرارت مذاب داخل پاتیل به باسکول آسیب نمی رساند.

دوما اینکه این باسکول بصورت دائم بر روی جرثقیل نصب می شود و نیاز به گذاشتن و برداشتن نیست.

سوما اینکه برق این باسکول از طریق تابلوی جرثقیل تامین می شود و نیاز به باتری ندارد. ضمنا دقت این باسکول 8/99 درصد ظرفیت جرثقیل می باشد یعنی حدکثر خطای آن 2/0 درصد می باشد.

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up