باسکول لیفتراک

folder_open{[1]}
commentبدون دیدگاه
باسکول لیفتراک

باسکول لیفتراک

لیفتراک یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد انواع کارخانجات تولیدی می باشد و تقریبا می توان گفت، در هر کارخانه ای که یک محصولی تولید می کند حداقل یکی دوتا لیفتراک مشغول بکار می باشد.

معمولا میبایست محصول تولیدی کارخانه و مواد اولیه مصرفی در خط تولید کارخانه که توسط لیفتراک حمل و جابجا می شود، باسکول شود و وزن دقیق آن محاسبه گردد و پس از آن به انبار یا به هر جی دیگری حمل شود.

یک روش ساده برای باسکول کردن بار لیفتراک این است که یک باسکول کفی معمولی بر روی زمین در کنار مسیر حرکت لیفتراک قرار دارد و راننده ملزم باشد

هر باری که بلند می کند، را قبل از قرار دادن در حمل تعیین شده یکبار بر روی این باسکول کفی قرار دهد، وزن دقیق بار مشخص شود و ثبت گردد و پس از آن با را مجددا از روی باسکول کفی بلند کند و به مقصد مورد نظر حمل نماید.

این فرآیند یک فرآیند بسیار وقت گیر و پر استهلاک برای لیفتراک و راننده آن می باشد چون نه تنها گذاشتن و براشتن بار بر روی باسکول کفی یک کار زمانبر است

بلکه بعضی مواقع لیفتراک می بایست مسیر طولانی را جهت رسیدن به باسکول کفی طی نماید و در کل باعث کاهش راندمان کارخانه و افزایش هزینه های تولید گردد.

پیشنهاد ما برای شما نصب سیستم توزین بر روی لیفتراک می باشد

در صورتیکه بر روی لیفتراک باسکول یا همان سیستم توزین نصب گردد، همان لحظه که بار توسط لیفتراک (Forklift) بلند می شود، وزن آن به دقت بسیار بالایی محاسبه شده و توسط مانیتوری که درکابین راننده نصب شده است، به راننده نشان داده می شود.

باسکول لیفتراک چندین مدل مختلف دارد که انواع آن توسط مجموعه گروه صنعتی ماشین توزین تولید و به بازار عرضه می گردد.

در ادامه انواع باسکول لیفتراک را توضیح می دهیم.

اولین نوع باسکول لیفتراک

سیستم توزین از طریق فشار هیدرولیک جک بالابر لیفتراک می باشد. در این روش سنسور اندازه گیری فشار روغن هیدرولیک در مسیر جک بالابر لیفتراک نصب شده و 2 عدد سنسور پراکسیمتی القایی نیز بر روی دکل نصب می گردد و مجموعا تمامی سنسورها از طریق کابل به مانیتور داخل کابین مرتبط می شوند.

این سیستم توزین لیفتراک لیفتراک پس از کالیبراسیون وزن بار را خطای حدود حدود 1% محاسبه و نمایش می دهد.

باسکول لیفتراک

 

دومین نوع باسکول لیفتراک

سیستم توزین از طریق اندازه گیری کشش زنجیر لیفتراک می باشد. در این روش 2 عدد لودسل خاص که انحصارا ساخت گروه صنعتی ماشین توزین می باشد ما بین دانه های زنجیر لیفتراک قرار می گیرد.

وقتی لیفتراک یک باری را بلند می کند وزن بار موجب ایجاد نیروی کششی در زنجیر لیفتراک می گردد. لودسل های تعبیه شده در زنجیر لیفتراک این نیروی کششی را محاسبه نموده و برای نمایشگر باسکول که در داخل کابین راننده نصب شده است، ارسال می کند.

این سیستم توزین لیفتراک وزن بار بلند شده توسط لیفتراک را بدقت 99/5 درصد با خطای کمتر از 0/5 محاسبه و نمایش می دهد.

سومین نوع باسکول لیفتراک

سیستم توزین از طریق نصب لودسل بر روی سینه لیفتراک می باشد. در این روش ابتدا شاخه های لیفتراک (carriage) جدا می شوند و پس از آن 2 عدد آداپتور به سینه لیفتراک یا همان  carrige آویزان می گردد سپس شاخک های لیفتراک به این دو آداپتور وصل می شوند.

داخل این آداپتورها، لودسل قرار دارد بنابراین وقتی یک جسمی توسط شاخک های لیفتراک از زمین بلند می شود، وزن این بار از طریق شاخک های لیفتراک به آداپتورها منتقل می شود و از آداپتورها به لودسل ها منتقل می گردد و لودسل ها وزن بار را با  دقت9/99 درصد یعنی با خطای 1/0درصد (یک دهم درصد) محاسبه نموده و برای نمایشگر باسکول که درون کابین راننده قرار دارد ارسال می کند.

باسکول لیفتراک

هر 3 مدل سیستم توزین لیفتراک می تواند به پرینتر مجهز گردد و قبض باسکول صادر کند و یا تناژ کلی که از طریق لیفتراک بلند شده را مثلا از اول شیفت کاری تا بحال پرینت بگیرد.

هر 3 مدل سیستم توزین لیفتراک می تواند به موبایل صنعتی مجهز گردد که در این صورت می تواند قبض باسکول بارگیری های انجام شده را برای 3 شماره موبایل، پیامک کند و همچنین می تواند تناژ کلی که از طریق لیفتراک بلند شده را در دو حالت دستی و یا خودکار (ارسال پیامک در یک ساعت خاص از قبل تنظیم شده ) برای مدیریت ارسال نماید.

هر 3 مدل سیستم توزین لیفتراک می تواند مجهز به ماژول وایرلس مجهز گردد. در این صورت قابلیتهای ذیل برای شما فراهم می گردد.

الف) ارسال تمام گزارشات مربوط به بارگیری های انجام شده توسط لیفتراک به سرور ابری (cloude) توسط امواج wifi

ب) قابلیت مشاهده تمام گزارشات در بستر اینترنت بصورت (online) از طریق گوشی همراه

 

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up