سیستم توزین یا باسکول روی لودر

folder_open{[1]}
commentبدون دیدگاه

یکی از ماشین آلات فوق العاده  و پر کاربرد در معادن، کارخانجات کاشی و سرامیک، کارخنجات آجرپزی و معادن شن شویی، لودرها (wheel Loader) می باشند که با سرعت بسیار بالایی، بارگیری مواد معدنی را انجام می دهند.

باسکول لودر یا همان سیستم توزین لودر

از تجهزات بسیار پرکاربردی که می توان بر روی لودرها نصب نمود، باسکول لودر می باشد. گروه صنعتی ماشین توزین تخصصی ترین شرکت تولیدی باسکول برای انواع لودرها، در ایران می باشد.

باسکول لودر ساخت شرکت ماشین توزین که با برند ماتوز Matoz به بازار ارائه می شود بر روی انواع لودر ها نصب می گردد و تناژ باری که لودر بلند می کند را با دقت 99 درصد اندازه گیری می کند.

یعنی اگر یک لودر ظرفیت بارگیری 5 تن را داشته باشد ، حداکثر خطای باسکول لودر ماتوز 50 کیلو گرم خواهد بود و اگر یک لودر ظرفیت 10 تن داشته باشد، حداکثر خطای باسکول لودر ماتوز 100 کیلوگرم خواهد بود.

این دستگاه دارای 4 عدد سنسور می باشد که دو عدد از این سنسور ها بر روی جک بالابر لودر نصب می شود و 2 عدد دیگر بر روی دکل لودر نصب می گردد.
هرچهار سنسور مورد استفاده در سیستم توزین لودر ماتوز، از معتبرترین و با کیفیت ترین برندهای موجود در بازار می باشند.

نمایشگر و یا همان پردازشگر

نمایشگر یا همان پردازشگر باسکول لودر ساخت گروه صنعتی ماشین توزین می باشد که به زبان فارسی بوده و کاربری آن برای راننده لودر بسیار آسان می باشد.
این نمایشگر داخل کابین راننده نصب می گردد و به محض اینکه لودر، بار موجود در باکت لودر را از زمین بلند کند، وزن بار داخل پاکت لودر به صورت خودکار محاسبه شده و مقدار آن را به راننده نمایش داده می شود.

مانیتور باسکول لودر ماتوز، دارای حافظه 8 GB می باشد و برای مدت بسیار زیادی این دستگاه تمام جزئیات مربوط به بارگیری های انجام شده را داخل خود ذخیره می نماید.

در این صورت مدیریت معدن و یا مسئول بارگیری مواد معدنی هر زمان که نیاز بود ، از طریق فلش مموری که به پورت USB مانیتور متصل می کند گزارشات ثبت شده در داخل حافظه باسکول لودر را تخلیه نموده و پس از آن این گزارشات که بصورت فایل excell می باشد را بر روی هر کامپیوتری نمایش داده، چاپ نماید و یا هر گونه گزارشات مالی و مدیریتی را استخراج نماید.

همچنین توزین لودر ماتوز می تواند به پرینتر حرارتی جهت چاپ قبض باسکول مجهز گردد که در این صورت وقتی که لودر یک کامیون یا یک واگن را بارگیری نمود می تواند دکمه پرینت را بر روی مانیتور باسکول لودر فشار دهد و پس از آندر ادامه باید 3 در داخل کامیون بارگیری کند.

باسکول لودر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این حالت باکت لودر را تا حدودی پر می کند و بالا می آورد باسکول عدد 4 تن را به راننده نمایش می دهد.

پس راننده لودر باید قبل از تخلیه بار داخل کامیون، یک تن از بار برداشته شده را تخلیه کند.

برای اینکار در همان حالت که دکل لودر بالا می باشد مقداری از بار را تخلیه می کند و مجددا باکت را جمع می کند و دکه محاسبه وزن را فشار می دهد.

که در این صورت باسکول، مقدار تخمینی بار داخل باکت را به راننده نمایش می دهد. این کار را می تواند چندیدن با انجام دهد تا راننده به وزن 3 تن برسد.
سپس باکت لودر محاسبه شده و نمایش داده می شود، سپس بار داخل کامیون می ریزد.

یکی دیگر از قابلیت های باسکول لودر ماتوز این است که وقتی راننده لودر می خواهد چندین باکت بار داخل کامیون یا واگن قطار بریزد به 2 روش می تواند باکت به باکت جمع بزند.

بارگیری دستی

در این حالت راننده لودر موظف است هر باکت که باسکول می کند قبل از تخلیه در واگن یا کامیون دکمه جمع را فشار دهد.

بارگیری خودکار

در این حالت دیگر نیازی به فشار دادن دکمه جمع و ذخیره توسط راننده لودر نمی باشد و همینکه راننده دکل را بالا آورد و بار داخل باکت باسکول شد بصورت اتوماتیک، جمع می شود.

این قابلیت به راننده لودر این کمک را میکند که اگر فشار دادن دکمه جمع و ذخیره فراموش کرد بصورت خودکار اینکار را انجام می گردد و مخصوصا برای مواقعی که باید مثلا 13 باکت بار داخل یک واگن قطار تخلیه شود این قابلیت بسیار به راننده لوودر کمک میکند.

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up