کالیبره باسکول یا تنظیم کردن باسکول آنواع ماشین آلات معدنی و صنعتی همچون لودر و لیفتراک
کالیبره یا تنظیم کردن باسکول از مهمترین مواردی است که پس از نصب دستگاه‌های باسکول دیجیتال بروی ماشین آلات باید به نصب شدن و اجرای دقیق آن توجه نمود
کالیبره,کالیبره باسکول,باسکول,توزین,باسکول,توزین,تنظیم باسکول
1220
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1220,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-matoz,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive
 

کالیبره باسکول

کالیبره باسکول

کالیبره یا تنظیم باسکول لودر

کالیبره باسکول یا تنظیم کردن باسکول از مهمترین مواردی است که پس از نصب دستگاه‌های باسکول دیجیتال بروی ماشین آلات باید به نصب شدن و اجرای دقیق آن توجه نمود.

چرا که بد کالیبره شدن و تنظیم نادرست منجر به اندازه‌گیری و سنجش خطا هنگام بارگیری خواهد شد، که در بدترین حالت ممکن است خریدار را دچار ضرر و زیان کند.

برای اطمینان از انجام درست این عمل بهتر آن است که از یکی از کارشناسان گروه صنعتی ماشین توزین برای کالیبراسیون باسکول کمک بگیرید، و چنانچه امکان حضور کارشناش در محل شما وجود نداشت،از درست تنظیم کردن و آگاهی کامل از مراحل کالیبراسیون جهت تنظیم دقیق برای هرچه بهتر نتیجه گرفتن  اطمینان حاصل کنید.

علاوه بر این موارد، به خاطر داشته باشید که هرگونه جابجایی و تکان دادن باسکول، آن را نیازمند به کالیبراسیون مجدد می‌کند.

بنابراین بهترین محل و یا وسیله نقلیه را برای نصب کردن باسکول انتخاب کنید تا مجبور به جابجایی باسکول از روی وسیله ای به وسیله دیگر نشوید.

کالیبره کردن باسکول گروه صنعتی ماشین توزین جزو آن دسته از کالیبراسیون‌هایی است

که نیازی به حضور کارشناس این شرکت نیست و انجام دادنش به دست مشتری ممکن است اما نیاز به راهنمایی تلفنی کارشناس مربوطه و یا مراجعه به دفترچه راهنما میتوان کالیبراسیون را انجام داد.

چراکه نیازمند مهارت کافی و شناخت از قطعه و داشتن دستگاهی به نام پروگرامر (Programmer) برای فقط کالیبراسیون نیست؛

این دستگاه در اختیار عموم مردم نیست و تخصص کار با آن تنها از عهده کارشناسان مربوط برمی‌آید.

کالیبره باسکول

مراحل کالیبره باسکول

ابتدا قبل از شروع کالیبره باسکول یا تنظیم باسکول باید با یکی از کارشناسان گروه صنعتی ماشین توزین تماس حاصل نموده تا بصورت دقیق و کامل برای کالیبره باسکول راهنمایی شوید و نتیجه بهتر برسید.

  1.  تنظیم صفر باسکول بدین طریق می باشد که ابتدا دکمه تنظیمات را فشار می دهیم.
  2. سپس دکمه تنظیم صفر باسکول را فشار می دهیم.
  3. پس از آن پاکت لودر را از بار خالی نموده، پاکت را کاملا جمع کرده و با گاز متوسط از سطح زمین بالا می آوریم تا اینکه چراغ قرمز بر روی صفحه نمایشگر باسکول روشن شود.
  4. در انتها دکمه صفر باسکول را فشار می دهیم تا اینکه پیغام صفر باسکول تنظیم گردید ظاهر گردد و در آخر دکمه بازگشت را فشار داده تا به صفحه اصلی باز گردیم و آماده استفاده از باسکول شویم.

 

شرایطی که می بایست هنگام کار با این دستگاه مورد توجه قرار داد بدین شرح می باشد:

  • قبل از استفاده از باسکول لودر روغن هیدرولیک لودر باید کاملا گرم شده باشد و حداقل بمدت 10 دقیقه لودر در حال انجام کار باشد.
  • هر 2 ساعت یکبار صفر باسکول تنظیم گردد.
  • هنگام استفاده از دستگاه، لودر باید در سطح صاف قرار داشته باشد و یا بعبارت دیگر، بارگیری و تنظیم صفر باسکول در سطح شیبدار ممنوع است.
  • برای بالا آوردن دکل جهت باسکول کردن بار موجود در پاکت، پای خود را بمقدار متوسط بر روی گاز فشار داده، دسته لیبر را تا انتها به عقب کشیده و دکل را بالا بیاورید.

جهت هرگونه مشاوره و یا سفارش میتوانید با ما تماس بگیرید

 

 

 

بدون نظر

ارسال نظر

Call Now Button