سیستم توزین نوارنقاله

folder_open{[1]}
commentبدون دیدگاه

سیستم توزین نوارنقاله یا همان بلت اسکیل ( Conveyure scale یا Belt scale)

در واقع یک سیستم توزین دنیامیک پیوسته می باشد. این سیستم می تواند وزن بار عبوری از روی نوارنقاله را در لحظه با دقت 5.99% محاسبه نماید.

مثلا اگر ton20 از روی نوارنقاله عبور نماید، سیستم توزین نوارنقاله با حداکثر خطای حدود نیم درصد یعنی خطای حدود kg100 وزن بار را محاسبه می نماید.

روش کار بدین صورت است که 2 عدد پایه رولیک های نوارنقاله از شاستی نوارنقاله جدا شده و این دو عدد پایه رولیک به 4 عدد لودسل مجهز می شوند و مجددا پایه رولیک ها زیر نوارنقاله نصب می گردند.

همچنین یک سنسور اندازه گیری سرعت هم زیر نوارنقاله نصب می گردد که از این طریق این سنسور می توان سرعت حرکت نوارنقاله را محاسبه کرد.

پردازشگر اصلی سیستم توزین نوار نقاله در یک جعبه که کاملا در برابر رطوبت و گرد و غبار محافظ است در زیر نوارنقاله کنار لودسل ها قرار می گیرد و نمایشگر توزین  نوارنقاله در اتاق کنترل معدن یا کارخانه نصب می گردد و ارتباط بین پردازشگر سیستم توزین نوارنقاله و نمایشگر آن توسط کابلی که از نوارنقاله تا اتاق کنترل کشیده شده است، برقرار می گردد.

اطلاعاتی که بر روی نمایشگر سیستم باسکول نوارنقاله نمایش داده می شود عبارتند از:

سرعت حرکت نوارنقاله، نرخ عبور مواد بر اساس کیلوگرم بر متر و همچنین نرخ مواد بر اساس تُن بر ساعت همچنین نمایشگر بلت اسکیل تناژ کلی که از روی نوانقاله عبور کرده است را در دو حالت نمایش می دهد.

اولین حالت کوتاه مدت است که در واقع جمع تناژ بار عبوری ار روی نوارنقاله از اول شیفت کاری یا از اول صبح تا حالا می باشد و حالت دوم نمایش جمع کلی مربوط به بلند مدت است که می توان آن را بصورت جمع تناژ کلی بار عبوری از روی نوارنقاله از اول هفته یا از اول ماه یا از اوب سال تا حال تعریف کرد.

یکی دیگر از قابلیت های توزین نوارنقاله ماتوز این است که کاربر می تواند یک محدوده برای نرخ عبور مواد براساس تُن بر ساعت تعریف نماید که در اینصورت اگر نرخ عبور مواد کمتر یا بیشتر از محدوده تعریف شده بود، رله داخلی نمایشگر فعال شده و این رله می تواند به آژیر یا چراغ متصل بوده و کاربر را از این قضیه مطلع نماید.

باسکول نوارنقاله می تواند به پرینتر حرارتی مجهز گردد که در اینصورت کاربر می تواند پایان هر شیفت کاری، پرینت کل تناژ عبور کرده از روی نوارنقاله را به صورت انگلیسی داشته باشد.

نمایشگر باسکول نوارنقاله دارای حافظه داخلی 8GB  می باشد و تمام اطلاعات مربوطه بر روی حافظه ذخیره شده و کاربر می تواند از نمایشگر باسکول نوارنقاله با اتصال فلش مموری به نمایشگر گزارشگیری می نماید.

belt scal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

باسکول نوارنقاله می تواند به موبایل صنعتی مجهز گردد که در اینصورت کل تناژ باری از روی بلت اسکیل عبور کرده است برای مدیریت به صورت انگلیسی پیامک می گردد.

باسکول نوارنقاله می تواند به خروجی آنالوگ مجهز گردد که در این صورت نرخ عبور مواد بر اساس تُن بر ساعت را بصورت یک خروجی آنالوگ صفر تا 20 میلی آمپر در اختیار کاربر می گذارد.

کاربر می تواند این خروجی آنالوگ 4 تا20 میلی آمپر را به PLC و اینورتر متصل نموده و مقدار عددی نرخ عبور مواد یا همان تن بر ساعت را در یک محدوده دلخواه خود، کنترل نماید.

یکی دیگر از قابلیت های سیستم توزین نوارنقاله ماتوز، اتصال این سیستم به نرم افزار مدیریت بار ماتوز می باشد. که در این صورت کاربر می تواند بصورت آنلاین اطلاعات زیر را در اختیار داشته باشد.

  • مشاهده نرخ وزنی بار عبوری بصورت نمودار

  • مشاهده جمع کل بار

  • گزارشات مربوط به بار عبوری از روی نوار از هر تاریخ تا هر تاریخ دیگر

  • گزارشات مربوط به زمان های توقف خط و زمانهای بیکاری خط

لازم به ذکر است این سیستم اطلاعات مربوط به سیستم توزین نوارنقاله را بر روی سرور اَبری قرار می دهد و کارفرما می تواند در هر لحظه و در هر مکانی با اتصال به اینترنت و ورود به سامانه مدیریت بار ماتوز گزارشات مربوطه را ملاحظه نماید.

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up