باسکول در حقیقت ترازوی دیجیتال با ابعاد و حالات مختلف است و جهت توزین مواد
باسکول در حقیقت ترازوی دیجیتال با ابعاد و حالات مختلف است و جهت توزین مواد سنگین و حجیم مورد استفاده قرار می گیرد ، در گذشته از باسکول با حالت قپونی جهت...
باسکول ,باسکول لودر,توزین لودر,باسکول جرثقیل,قیمت باسکول لودر,باسکول نوارنقاله,باسکول لیفتراک,باسکول,توزین,مدیریت خوراک دام,لودسل,نمایشگر,tmr,نمایشگاه,توزین خوراک دام
877
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-877,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-matoz,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
 

باسکول چیست

باسکول چیست

باسکول چیست ؟

باسکول در حقیقت ترازوی دیجیتال با ابعاد و حالات مختلف است و جهت توزین مواد سنگین و حجیم مورد استفاده قرار می گیرد ، در گذشته از باسکول با حالت قپونی جهت توزین مواد حجیم استفاده می نمودند امروزه از باسکول دیجیتالی جهت توزین استفاده می گردد .

باسکول به دلیل توزین مواد حجیم و بزرگ باید دارای بدنه ی مقاوم بوده و پایه های توزین و کفه نیز از مقاومت خوبی برخوردار باشند تا بتوانند علاوه بر وزن مشخص شده مقداری بیشتر از حد مجاز برای تحمل بار اضافی را داشته باشند .

باسکول سیستمی الکترونیکی است که از نمایشگر و بدنه و نیز لودسل طراحی گردیده است و اطلاعات توزین پس از قرار گرفتن کالا بر روی آن به نمایشگر انتقال می یابد ، باسکول بهترین روش توزین برای مواد حجیم است .

باسکول یکی از ابزار توزین است که جهت وزن کشی موادی که از حجم سنگینی برخوردار هستند مورد استفاده قرار میگیرد

گروه صنعتی ماشین توزین با به کارگیری علم و تیم متخصص اقدام به  تولید و عرضه انواع باسکول های دینامیکی در حال حرکت نمیده که جایگزین توزین های زمینی شده

این سیستم ها یا استفاده از لودسل و یا سنسور  بر روی ماشین آلات معدنی و دامداری نصب میگردد.

باسکول ماشین آلات

انواع باسکول های صنعتی

باسکول لودر :

باسکول لودر و یا همان سیستم توزین لودر (Loader Scale) که برای توزین بار لودر مورد استفاده قرار می گیرد

یک محصول بسیار پرکاربرد در معادن و کارخانجات است که موجب افزایش راندمان بارگیری محصول، کاهش استهلاک ماشین آلات معدنی و کاهش هدررفت محصولات معدنی می شود.

گروه صنعتی ماشین توزین با بهره گیری از تکنولوژی سویس و آلمان و نصب بیش از 300 باسکول بر روی انواع لودر کوماتسو، لودر کاترپیلار، لودرهای چینی ZL50، لودرولو و … دارای پیشرفته ترین تجهیزات جهت نصب باسکول بر روی باکت لودر می باشد.

باسکول نوار نقاله:

سیستم توزین نوارنقاله (belt scale)و یا همان باسکول نوارنقاله در اکثر کارخانجات و معادن مورد استفاده قرار می گیرد.

این سیستم با اندازه گیری بصورت پیوسته و دینامیکی، وزن مواد عبوری از نوار را بصورت بلادرنگ با دقت بسیار بالا (5/99 درصد دقت) محاسبه نموده و نمایش می دهد.

از این سیستم می توان در سنگ شکن ها، معادن سنگ آهن، شن شویی ها و کارخانجات سیمان و … جهت اندازه گیری محصول تولیدی در هر شیفت کاری و اندازه گیری راندمان تولید معادن و کارخانجات استفاده نمود.

باسکول جرثقیل سنگبری:

توزینجرثقیل سنگبری با ظرفیت 40 تن، یکی از محصولات گروه صنعتی ماشین توزین می باشد که بر روی انواع جرثقیل دروازه ای موجود در کارخانه جات سنگ نصب می شود و وزن باری را که از زمین بلند می کند با دقت بسیار بالا محاسبه و نمایش می دهد.

این باسکول که خود مجهز به قلاب و قرقره می باشد، بجای قلاب و قرقره خود شما، بر روی جرثقیل نصب شده و باعث می شود هنگام بلند کردن سنگ از روی زمین و یا تریلر، همان موقع به سرعت وزن بار اندازه گیری شده و نمایش داده شود.

باسکول لیفتراک:

نصب باسکول لیفتراک (forklift Scale) ویاهمان سیستم توزین لیفتراک برروی انواع لیفتراک کوماتسو (Kumatso forklift)،لیفتراک هیوندای (Hyundai forklift)،لیفتراک تویوتا(TOYOTA forklift) و … قابلیت نصب وراه اندازی رادارد.

بعضی ازمزای ای سیستم توزین لیفتراک عبارتنداز : جلوگیری ازاضافه تناژبر روی کامیون ها و تریلرها،آمارگیری از مقدار بارگیری درزمان وتاریخ مشخص،حذف نیازبه توزین های زمینی ودقت بالای اندازه گیری (99% دقت)

باسکول فیدرمیکسر دامپروری:

توزین دیجیتال انواع فیدرمیکسرهای دامپروری (ایرانی، ایتالیایی و ترکیه های)

لودسلهای توزین انواع فیدرمیکسرهای ایرانی وخارجی (دلاوالDelaval،SEKOو …)

و دیگر ماشین آلات صنعتی و دامداری  که این گروه بر روی کلیه ماشین آلات صنعتی توایی نثب باسکول با کیفیت ،دقت و سرعت  بالا در حال ساخت و عرضه میباشد

این نوع توزین ها نسل جدید باسکول های دیجیتال بوده که جایگزین توزین های زمینی و غیره شده

این نوع باسکول ها هزینه ، فضا ،وقت ،اتلاف انرژی و نیروی کار راتشکل داده

پس از نصب این سیستم بر هر نوع ماشین پس از  بارگیری و بلند کردن آن شئی توسط ماشین مربوطه در همان لحظه وزن دقیق بار را نشان میدهد.

این سیستم ها امکان ارسال پیام و چاپ قبض توزین را دارند که کلیه اطلاعات بارگیری شامل شماره پلاک ماشین ، مقدار تناژ ،تاریخ و ساعت و جمع کل تناز را در پیامک ارسالی یا بر روی قبض درج میکند

این سیستم در کمترن زمان بدونه نیاز به فضای مخصوص و هزینه های بالا قابل نصب و اجرا بوده که مقرون به بصرفه و دقت بسیار بالایی دارد

این تکنولوژی کمک فراوانی به حرفه صنعت ، معدن ، و دامداری نموده که اقدام به  نصب باسکول (سیستم توزین ) بر روی لودر ، لیفتراک ، بیل مکانیکی ، مخازن ، انواع چرثقیل و فیدرمیکسر ها نموده و با وجود این تکنولوژی دیگر نیاز به انتقال بار به باسکول های زمینی و صرف هزینه های اضافی نیست

لذا در همان لحظه بارگیری اطلاعات لازمه به دست میاید مدیر آن بخش به راحتی می تواند به اطلاعات مورد نیاز دست پیدا کند

گروه صنعتی ماشین توزین

یکی از مجموعه های صنعتی زیرمجموعه شرکت مهندسی هوشمند حسگر می باشد که بعنوان یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مشغول به کار می باشد.
تخصص گروه صنعتی ماشین توزین، تجهیز انواع ماشین آلات معدنی، صنعتی و کشاورزی و دامپروری به سیستم توزین می باشد و در این راستا تاکنون توانسته است

بر روی مجموعه بزرگی از ماشین آلات همچون لودر، لیفتراک، جرثقیل، نوارنقاله، فیدرمیکسر و مخازن و سیلوها سیستم توزین دینامیک نصب نماید.

همچنین گروه صنعتی ماشین توزین با توجه به تیم متخصص خود قادر به ساخت انواع سنسورهای اندازه گیری کمیت های مکانیکی همچون لودسل ها و پرشرسل ها و شتاب سنج ها می باشد.

  #توزین        #لودسل      #ترازو

 

بدون نظر

ارسال نظر

Call Now Button