باسکول به طور کلی از لودسل (سنسور اندازه گیری وزن ) و نمایشگر وزن تشکیل شده است
باسکول (توزین) به طور کلی از لودسل (سنسور اندازه گیری وزن ) و نمایشگر وزن تشکیل شده است. وزن اندازه گیری شده توسط لودسل در نمایشگر وزن مشاهده می شود.
باسکول,توزین,ترازو,ترازو دیجیتال,باسکول چیست,باسکول ماشین آلات,سیستم توزین,توزین
1277
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1277,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-matoz,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive,lp_loading_screen_body
 

باسکول چیست

باسکول چیست

سیستم توزین

یک سیستم توزین به طور کلی از لودسل (سنسور اندازه گیری وزن ) و نمایشگر وزن تشکیل شده است.

وزن اندازه گیری شده توسط لودسل در نمایشگر وزن مشاهده می شود.

لودسل به لحاظ واژه ای به معنای “سلول بار” و به لحاظ کاربردی حسگر وزن می باشد.

لودسل ها در انواع فشاری ، کششی و خمشی موجود می باشند.

نمایشگرهای وزن به دو دسته بدون رله ( صرفا نشان دهنده ) و رله دار (نشان دهنده و کنترلر) تقسیم بندی می شوند.

کاربرد لودسل ها و نمایشگرهای وزن در :

باسکول

ترازو صنعتی

توزین مخازن

باسکول لودر

ترکیب چند ماده بر اساس وزن( بچینگ)

باسکول نوارنقاله

توزین بار جرثقیل

توزین بار فیدرمیکسر دامپروری

باسکول لیفتراک

می باشد.

لودسل

تاریخچه ی پیدایش ترازو و ترازوی دیجیتال

تاریخچه ی پیدایش ترازو و ترازوی دیجیتال مانند تمام ابزار های کاربردی به زمان های قدیم باز می گردد ، این به اهمیت ترازو اشاره دارد که در تمامی دوران ، اساس کار عرضه کنندگان کالا بوده و توزین توسط ترازو در تمامی مدل ها به برقراری عدالت تاکید دارد .

تعریف ترازو

ترازو در اصطلاح به ابزاری گفته می شود که جرم اجسام را تعیین می کند .

کلمه ترازو در فارسی به معنی « همسطح بود » است و استفاده کلمه ترازو برای ابزار سنجش جرم از آن جهت است که در ترازو های قدیم ، جرم اجسام از همسطحی با وزنه های دیگر تعیین می شده است .

از جمله مترادف های ترازو در انگلیسی می توان به کلمه balance و همچنین scale اشاره کرد .

تاریخچه و نیاز استفاده از ترازو

از زمان های قدیم ترازو در زندگی انسان کاربرد داشته است ، چنان که قدمت استفاده از ترازو را به 5000 سال قبل از میلاد دانسته اند و همچنین در نقاشی های مقبره های فراعنه تصاویری از ترازو مشاهده شده است ،

انسان از قدیم برای جابه جایی اجسام و انتخاب کردن وسیله مناسب این کار نیاز به ترازو و امروزه باسکول در صنعت برای تعیین میزان وزن که قابلیت نمایش وزن در نمایشگر وزن اجسام داشته است و همین نیاز موجب به وجود آمدن ترازو به عنوان وسیله تعیین جرم شده است

البته از ترازو در قدیم استفاده های دیگر نیز می شده است از جمله آن می توان به استفاده از ترازو برای تعیین نسبت مستقیم و معکوس در ریاضیات و همچنین استفاده از ترازو در قدیم برای سنجش زمان اشاره کرد .

روند تکامل ترازو

ترازو در زمان های مختلف اشکال گوناگونی داشته است ، قدیمی ترین ترازو در ایران ترازوی حکمت است که توسط دانشمند ایرانی مسلمان اختراع شده است که یکی از قدیمی ترین ترازوهای کفه ای محسوب میشود ، ترازو کفه ای تا قبل از تولید ترازوی جدید بیشترین کابرد را داشته اند .

بدون نظر

ارسال نظر

Call Now Button